Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT 2023 z PITax.pl oraz IWOP jest możliwe w ramach projektu  “PITax.pl dla OPP”.

Otwórzmy serca-relacja.

Akcja „Otwórzmy serca dla Macieja i Michasi” była a raczej nadal pozostaje spontanicznym dziełem dziesiątek osób, których prace koordynował kilkuosobowy sztab. Pospolite Ruszenie Serc, pokazało z jaką siłą potrafi zaszczepić chęc niesienia pomocy wsród mieszkańców Kościana i nie tylko.

Nie sposób zliczyć wszystkich ludzi, którzy zaangażowali się w dzieło pomocy. Nie sposób wymienić wszystkie firmy, które zaoferowały bezinteresowną pomoc. Wreszcie nie sposób zliczyć ilu mieszkanców postanowiło wesprzeć symboliczną złotówką Michasię i Macieja.

Kilka dni po zakonczeniu weekendu, w którym przygotowana była moc atrakcji, zebraną kwotę udało się okreslić i przekroczyła ona 80 tys.

Teraz juz wiemy, że będzie ona dużo większa. W tej chwili kwota sięga ponad  90 tys.

Do końca maja odbędzie się jeszcze kilka imprez kulturalnych i sportowych, podczas których organizatorzy będą zbierać śrdoki w ramach akcji "Otwórzmy Seca".

 

PRZYPOMNIJMY:

W piątek 16 marca o godz. 10.30 wystartowała sztafeta biegaczy, których celem było przebiegnięcie 250km w ciągu 24 godzin. W sobotę o godzinie 10.30 zakończył się bieg, podczas którego pięciu biegaczy Kościan Team pokonało 278 km i 400 metrów. Pokonanie 250 kilometrów gwarantowało wypłatę pieniędzy od sponsorów. Cel został osiągnięty i na konto Stowarzyszenia Dać Pomoc wpłynęły pieniądze od sponsorów tego wydarzenia.

Były to firmy:

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Akwizytor,

Creaton Polska,

Install Filter,

Wytwórnia Pasz LIRA,

MAGIK Piotr Domagała,

Meprozet Kościan,

Metchem Kościan,

Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita,

Suer Polska.

Sobota 17 marca rozpoczęła sie od turnieju piłki halowej kościańskich osiedli. Następnie na parkiecie zaprezentowały się drużyny koszykarskie oldbojów. Oba te wydarzenia sportowe i moc atrakcji dla kibiców miały miejsce w szkole nr 4, w której nauczycielem jest Maciej Zielonka a uczennicą Michasia Zarzycka.

W godzinach popołudniowych w Kościańskim Ośrodku Kultury wystąpili uczniowie kościańskich szkół i przedszkoli, zespoły taneczne PRYZMAT, tancerze Szkoły Tańca POEZJA, Modern Obrzanie, Marina Laikina i Orkiestra Dęta TON.

Również w sobotę odbył się Otwarty Turniej Kopa Sportowego, z którego całe wpisowe zostało przekazane na rzecz akcji "Otwórzmy serca". Przez cały dzień prowadzona była także zbiórka na ściance wspinaczkowej Wieży Ciśnień i lodowisku.

Niedziela 18 marca upłynęła pod znakiem koncertu i licytacji w KOK.

Wystąpili:

Flow Garden,

Grandpas,

Jaromi zez Ekom,

Manufunktura,

Liquid Shadows,

Smutne Piosenki,

Joanna Dudkowska Feat. Kova,

Sunday Morning,

Michał Dolata,

Renata Majorek.

Ponadto w dniach 18 i 24-25 marca w szkole nr 4 rozegrano turnieje piłki noznej chłopców i mężczyzn. Jego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Kościan. Do rywalizacji przystąpili chłopcy z rocznika od 2011 do 2007. Udział wzięły m.in.: Akademia Piłkarska Reissa - Kościan, AS Czempiń, Lech Poznań FA, LZS Juna-Trans Stare Oborzyska, PKS Racot i sekcje gospodarzy. Ponadto w ostatnim dniu odbył się turniej w kategorii open z udziałem 10 zespołów.

Zbiórkę pieniędzy przeprowadziła równiez młodzież i nauczyciele kościańskiego Liceum Ogólnokształcącego, a także Wodociągi Kościańskie podczas "Dni Wody".

 

 

Wszystkim zaangażowanym w organizację akcji "Otwórzmy Serca", wszystkim firmom, sponsorom, osobom prywatnym, które wspólnie przyczyniły sie do zebrania tak wielkiej kwoty pieniędzy serdecznie dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych, Michaliny Zarzyckiej i Macieja Zielonki.

Zebrane środki zostaną w całości przeznaczone na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Michaliny i Macieja. Dziękujemy za zaufanie jakim zostało obdarzone nasze stowarzyszenie.

 

 

Autorami zamieszczonych zdjęć są:

Anna Ryl, Zbyszek Warczok / ARPINIU

Paweł Sałacki

Bogdan Ludowicz

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT 2023 z PITax.pl oraz IWOP jest możliwe w ramach projektu  “PITax.pl dla OPP”.